Sıkça Sorulan Sorular

TÜRKKEP ve İKSAP İş Birliğine İmza Attı

TÜRKKEP ve İKSAP İş Birliğine İmza Attı

25 Oct 2018

Şirketleri dijitalleştiren Türkiye’nin ilk özel kurumu TÜRKKEP, SAP’ın en önemli iş ortaklarından biri olan İKSAP Bilişim Teknolojileri ile iş birliğine imza attı. Yapılan iş birliği kapsamında İKSAP’ın İK uygulamaları alanındaki iş ortakları, çalışanlarının ücret pusulalarını gönderirken TÜRKKEP’in KEP hizmetiyle entegre çalışacak.

KEP, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketleri dijitalleştiren Türkiye’nin öncü kurumu TÜRKKEP, SAP’ın en önemli iş ortaklarından biri olan ve SAP’ın İnsan Kaynakları (İK) uygulamaları olan SuccessFactors alanında sektöründe lider İKSAP Bilişim Teknolojileri ile iş birliği protokolü imzaladı. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen SAP Forum’da gerçekleşen imza törenine TÜRKKEP Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz ve İKSAP Yönetici Ortağı Ahmet Yavuzalp katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında İKSAP’ın İK uygulamaları alanındaki iş ortakları, çalışanlarının ücret pusulalarını gönderirken bundan sonra TÜRKKEP’in Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmetiyle entegre çalışacak. Bu iş birliği ile SAP içinden olan ilk entegre KEP İK uygulaması da başladı. SAP müşterilerine daha iyi hizmet sağlamayı hedefleyen İKSAP, bu iş birliği ile e-Dönüşüm süreçlerinin kanuni tarafını da tamamlamış oldu.

İmza töreninde konuşan TÜRKKEP Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz, İKSAP ile iş birliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen KEP İK sisteminin şirketlerin yükünü hafifleterek zaman ve maliyet kaybının önüne geçtiğini vurgulayan Nevruz, “KEP İK şirketlerin çalışanlarına ücret bordrolarının KEP ile yasal geçerli ve güvenli bir şekilde elektronik ortamda iletmesini sağlıyor” dedi.

Bu sistem sayesinde İK süreçleri içindeki tüm işveren ve çalışan arasındaki yazılı iletişimin tamamının KEP kullanımı ile yasal bağlamda ve hukuki kanıt güvencesi ile yapılabildiğini belirten Nevruz, “KEP İK sisteminde, kurum ile çalışanlar arasında; bordro, sözleşme, savunma talepleri, ihtarlar, mazeret izni kullanımı, yıllık izin kullanımı talepleri, atama yazıları, hedef ve performans değerlendirme, maaş artışı, prim ödemesi bildirimleri gibi süreçlerin tamamı, yasal bağlamda ve hukuki kanıt güvencesiyle gerçekleşiyor” diye konuştu.