Sıkça Sorulan Sorular

Türkkep'ten Öğrencilere Siber Güvenlik Eğitimi

Türkkep'ten Öğrencilere Siber Güvenlik Eğitimi

05 May 2017

Türkiye’nin öncü Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Hizmet Sağlayıcısı TÜRKKEP, Bilişim Haftası kapsamında öğrencilere “Siber Güvenlik Eğitimi” verdi.

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), e-Fatura, e-Arşiv ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketlerin dijitalleşmesini sağlayan Türkiye’nin ilk özel kurumu TÜRKKEP, Bilişim Haftası kapsamında önemli bir etkinliğe imza attı. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte sanal dünyada daha fazla zaman geçiren çocuklara “Siber Güvenlik Eğitimi” verildi. TÜRKKEP’ten Genel Müdür Yardımcısı Levent Karadağ ve Bilgi Güvenliği Yöneticisi Gamze Gül Yavuzer, İstek Kaşgarlı Mahmut Okulları’ndan ve Sarıgazi bölgesindeki diğer okullardan gelen 6,7,8,9 ve 10’uncu sınıf öğrencilerine “Siber Güvenlik Eğitimi” verdi. Eğitim kapsamında öğrencilere siber güvenliğin önemi, siber zorbalığa karşı dikkat edilmesi gerekenler, siber dünyada karşılaşılabilecek tehlikeler, bu tehlikelere karşı alınabilecek güvenlik önlemleri anlatıldı. Öğrencilerden gelen ufuk açıcı sorunların da cevaplandığı etkinlikte, sürekli gelişen dünyada geleceğin mesleklerinden de söz edildi. 10-15 yaş aralığındaki 400’e yakın öğrencinin katıldığı eğitimde çocuklara eğlenceli bir dille hem siber güvenlik anlatıldı hem de bilişim dünyasıyla ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

Nevruz: “Genç nesillere dijital dünyayı anlatmaya devam edeceğiz.”

Öğrencilere verilen “Siber Güvenlik Eğitimi” hakkında konuşan TÜRKKEP’in Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz, “Hepimizin bildiği gibi çocuklarımız; ülkemizin geleceğinin teminatıdır. TÜRKKEP olarak bu vizyon dahilinde geleceğin bilişim dünyasına dahil olacak çocuklarımıza eğitim vermekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Dijitalleşen dünyada Türkiye’nin de yerini alması için, çocuklarımıza erken yaşta bilişim ve dijitalleşmeyle ilgili eğitimler vermek, geleceğimizin şekillenmesi açısından da ayrı bir önem teşkil ediyor. Bu sebeple TÜRKKEP olarak daha çok çocuğa ulaşmak ve onları bilinçlendirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Haberin devamı: https://siberbulten.com/sektorel/trky/turkkepten-ogrencilere-siber-guvenlik-egitimi/